Sifon Kahve Demleme 5 Cup  Epinox

 

Kullanım Talimatı ;

- Bezle kaplı yıkanabilir filtreyi demleme bölmesinin içine asarak bırakın. Zinciri aşağıya doğru çekin ve borunun ucuna takın.

- 5 fincan kahve demlemek için alt haznedeki 5 işaretinin hizasına kadar sıcak su doldurun. Her 1 fincan için, kutu içerisinden çıkan ölçek ile, bir ölçek kahveyi üst hazneye koymanız gerekmektedir. 

- Demleme bölümünü alt haznenin üzerine yerleştirin ve ısıtıcıyı yaktıktan sonra sifonun altına yerleştirin.

- Su kaynarken, kaynayan su sifonun üst bölümüne geçecektir. (Az miktarda su aşağıdaki haznede kalmaya devam edecektir.) Alt haznedeki su üst hazneye çıktıktan sonra kutu içeriğinde bulunan tahta karıştırıcı ile hafifçe karıştırın. 

- 60 saniye bekleyin, sonra ısı kaynağından kaldırın. Demlenmiş kahve, kahve taneciklerinden süzülmüş olarak alt bölmeye inecektir.

- Yavaşça demleme bölümünü ileri geri hareket ettirerek sürahinin alt kısmından ayırın. Demleme bölümünü tutma yerinden tutarak servis edin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

- Ocağın haznesine kolonya, gaz yağı vb. yanıcı sıvı doldurmadan ocağın fitilini/ipini yakmayın. Dökmeden ipi yakarsanız ip hemen bitebilir ve kahvenizi yapamayabilirsiniz.

- Filtre düzeneğini ve cam kısımları sabunlu sıcak su ile temizleyebilirsiniz.

- Tanecikli toz deterjanlar ile ovmanız camı çizebilir.

Kahve tutkunları için sifon kahve değişik ve güzel bir deneyim sunuyor
Klasik kahve hazırlama yöntemleri yerine sifon kahve ile demleme yapın, kahve deneyiminizi ve aldığınız tadı daha üste taşıyabilirsiniz.
Daha berrak, daha keskin ve güzel aromalı bir kahve istiyorsanız Syphon stilini mutlaka denemelisiniz.

3 cup espresso ölçeğinde servis imkânı sağlar.
İki adet karaf, tutacak, gaz ocağı, ölçü/karıştırma kaşığı, bez filtre ve filtre tutucudan oluşur.
Isıya dayanıklı özel üretim camdan yapılmıştır.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır