French Press 350ml   Epinox

Kapasite:350ml

 

Kahve dünyanın her yerinde farklı şekillerle de olsa en fazla tüketilen içeceklerden birisidir. Pratik olarak kahve demlemek isteyenler, french press ekipmanını kullanmaktadır. French press, bir cam kabın içerisine kalın kahve tanelerinin suyla birlikte konulmasını, demleme işlemi sonrasında, içerisindeki süzgecin aşağıya doğru hareket ettirilmesi ile kahve posasının çıkartılmasını ve kahve deminin sürülerek alınmasını sağlayan ekipman olarak tanımlanmaktadır.
Günümüzde, insanlar, kahvede kullandıkları gibi çeşitli bitki çayı demleme işlemlerinde de french press kullanmaktadır. Müşterilerimize, french press ürünlerimizin tüm çeşitlerini sunuyoruz. French press ekipmanı, bitki çayları ve filtre kahve gibi demlenerek içilen içeceklerin hızlı hazırlanmasını sağlamaktadır. Daha çok tek kişilik filtre kahve hazırlama işlemleri için oldukça kullanışlıdır. Kişi sayısına göre filtre kahve hazırlanabilmesi için farklı kapasite ölçüleri bulunmaktadır.Ürün kapasite ölçüleri, 350 ml, 500 ml, 1000 ml gibi farklı ölçülere sahiptir.
Aynı anda hazırlanacak olan kahve fincan sayısına göre kapasite seçimi yapılabilmektedir. 350 ml kapasiteli french press ile tek fincan filtre kahve demleme yapılabilmektedir. 500 ml kapasiteli french press ile aynı anda iki fincan kahve hazırlayabilirsiniz. Büyük french press ile daha fazla sayıda fincan için bitki çayı ya da kahve hazırlayabiliyorsunuz. İhtiyacınıza göre ürün modelini ve kapasitesini seçebiliyorsunuz.Ürün seçiminde, kapasite ölçüsü ile birlikte cam dayanıklılığı, metal bölümlerin paslanmaz oluşuna da özenle dikkat etmelisiniz. Bizler, müşterilerimizi, sağlıklı ve kaliteli ürünler hakkında bilgilendiriyoruz.Pratik yöntemlerle, filtre kahve ya da bitki çayı demleme işlemleri için french press ürünlerini tercih edebilirsiniz. French press modelleri, markalara ve kapasite ölçülerine göre değişmektedir. Farklı markalar tarafından üretilen ürünlerin modelleri de farklı olmaktadır. Tüm modelleri, cam gövdeden ve silikon saplardan oluşmaktadır.
Modeller oluşturulurken, kullanım anında el yakmayan tasarımlar kullanılmaya çalışılmaktadır. French press modelleri, kullanım sonrasında kolay temizlenebilme ve ürünün hijyenik kalmasını kolaylaştırmaktadır. 

Filtre Kahve için Kullanımı

Yaklaşık 14 gr ( 3 tatlı kaşığı) öğütülmüş filtre kahvenizi french press içerisine koyun. Üzerine Kaynatılmış ve 1 dakika beklemiş sıcak suyu ekleyin ve bir kaşık yardımı ile karıştırın. French press filtresini yerleştirin ancak bastırmayın. Yaklaşık 4 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demleme işlemi bittikden sonra filtreyi aşağıya doğru indirin. Kahveniz servise hazırdır.

 

Bitki Çayı için Kullanımı

Bitki Çayınızı French Press içerisine koyun.   Üzerine Kaynatılmış ve 1 dakika beklemiş sıcak suyu ekleyin.    Yaklaşık 5-6 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demleme işlemi bittikden sonra filtreyi aşağıya doğru indirin. Çayınız servise hazırdır.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır